کلینیک دندانپزشکی آرام

بهترین مسواک

بهترین مسواک

بهترین مسواک :

حفظ بهداشت دهان و دندان نقش مهمی در سلامت کلی ما دارد. البته که مسواک، مهمترین بخش در یک برنامه ی بهداشت دهان و دندان میباشد، اما سوال بسیاری از افراد این است که بهترین مسواک  کدام است؟ هنگام انتخاب مسواک خوب و مناسب برای خود، در بین انواع مسواک، مهم است که نوع مو، نوع مسواک، شکل، کیفیت و راحتی کلی را در نظر بگیرید.

 

اگر مطمئن نیستید که کدام مسواک را بخرید، متخصصین دندانپزشک در مرکز دندانپزشکی آرام می توانند در معاینه و تمیز کردن دندان و همچنین انتخاب یک مسواک خوب به شما کمک کنند.

 

مسواک خوب موهای نرم دارد یا سفت‌؟

طبق گفته انجمن دندانپزشکی کانادا، بهترین مسواک ، دارای موهای نرم هستند. اگرچه ممکن است به نظر برسد که موهای سخت دندان های شما را بهتر تمیز می کنند، اما باید مسواک با موهای نرم انتخاب کنید.

 

موهای متوسط ​​یا سفت می توانند در حین مسواک زدن به دندان ها و لثه های شما آسیب بزنند. این امر مخصوصاً اگر خیلی سخت مسواک بزنید، که بسیاری از افراد این کار را انجام می دهند، صادق است. همراه با مسواک زدن بیش از حد سخت، نوع نامناسب موهای مسواک می تواند باعث سایش مسواک، یا از بین رفتن مینای دندان و همچنین تحریک لثه و خونریزی لثه شود. خونریزی لثه در هنگام مسواک زدن نیز یکی از رایج ترین دغدغه های افراد میباشد.

یکی دیگر از عواملی که باید در انتخاب بهترین مسواک در نظر بگیرید، نوک موهای مسواک است. موهای مسواک شما باید دارای نوک گرد باشد تا به آرامی دندان هایتان را مسواک بزنید و از آسیب به دندان ها و لثه ها جلوگیری کنید.

 

تفاوت مسواک های دستی و مسواک برقی :

در حالی که بسیاری از مسواک های برقی با توصیه های معتبر و آمار قانع کننده در مورد قدرت تمیز کنندگی خود ارائه می شوند، مسواک های دستی نیز می توانند به همان خوبی کار کنند. هر دو مسواک برقی و دستی می توانند دندان های شما را به طور موثر تمیز کنند. و تنها موضوعی که برای انتخاب بهترین مسواک برای خود باید به آن توجه کنید راحتی خود میباشد. برخی افراد مسواک برقی را ترجیح می دهند.

آنها برای افرادی که به مدت طولانی یا آنطور که باید به طور کامل مسواک نمی زنند، به ویژه کودکان، خوب کار می کنند. افراد دارای معلولیت یا آرتروز نیز ممکن است مسواک برقی را مفید بدانند، زیرا مسواک زدن را آسان تر می کند.

مسواک برقی یا دستی

با این حال، افراد دیگر از احساس مسواک برقی روی دندان یا دهان خود خوششان نمی آید. و و مسواک های دستی را، مسواک مناسب برای خود میدانند. البته هزینه ی مسواک نیز عامل مهم دیگری است که باید در خرید و انتخاب مسواک خوب در نظر گرفته شود. برای خرید مسواک های برقی علاوه بر هزینه اولیه مسواک های برقی، همچنان باید این موضوع را در نظر بگیرید که سر مسواک را هر سه ماه یکبار باید تعویض کنید و این خود هزینه ی بیشتری را نسبت به خرید مسواک های سنتی شامل میشود.

اگر برای خرج کردن پول اضافی آماده نیستید یا به سادگی از حس مسواک برقی خوشتان نمی آید، پس بهترین مسواک برای شما همان مسواک دستی میباشد.

 

کیفیت و شکل کلی :

هنگام انتخاب بهترین مسواک ، مهم است که مسواک خود را از یک برند معتبر برگزینید، در حالی که مسواک های واقعا ارزان و بی نام تجاری می توانند وسوسه کننده باشند،. و توجه داشته باشید که لزوما گران بودن مسواک دلیلی بر معتبر بودن برند نمیباشد. در واقع باید توجه داشته باشید که انتخاب بهترین مسواک ، سرمایه گذاری برای سلامتی شماست.

مسواک‌های بسیار ارزان ممکن است استاندارد و بهداشتی نباشند، زیرا معمولا مسواک های خیلی ارزان مطابق با استانداردهای وزارت بهداشت و بهداشت جهانی نمیباشند. پس همه ی مسواک‌های ارزان نمی‌توانند بهترین مسواک برای شما باشند.

در مورد نوع سر برس مسواک، نمی توان گفت شکل استانداردی وجود دارد که ارائه بهترین عملکرد را تضمین کند. چه مسواک شما دارای سری بیضی شکل باشد و یا چه مسواکی با سری مستطیلی شکل را انتخاب کنید، بهترین مسواک و بهترین انتخاب برای شما هر چیزی است که به راحتی در دهان شما جا می شود و شما با آن احساس راحتی میکنید.

این موضوع در مورد دسته مسواک هم نیز صدق میکند. و قبل از خرید مسواک خود مطمئن شوید که مسواکی که انتخاب کرده اید در دست گرفتنش و چرخاندن آن برایتان راحت می باشد.

اندازه سر مسواک شما مهم است زیرا می تواند بر کیفیت مسواک زدن شما تاثیر زیادی بگذارد.

سر برس های مسواک در اندازه های مختلفی وجود دارند اما در بیشتر موارد، مسواک هایی که یک سر کوچک تر دارند، به طور موثر تری دندان ها را تمیز می کنند و دلیلش این است که بهتر روی دندان قرار می گیرند و به عنوان بهترین مسواک یاد میشوند.

مسواک خوب

این به شما این امکان را می دهد که قسمت های بالایی، جلو و پشت دندان های خود را با بیشترین دسترسی برای حداکثر تمیز کردن تمیز کنید.

این مسواک ها کاربرد بهتر و راحت تری برای افراد به خصوص برای کودکان یا افرادی که دهان کوچکتری دارند، دارا میباشد. مسواک هایی با سری های کوچک این امکان را برای شما فراهم میکنند که راحت تر به قسمت های سخت و دور از دسترس دندان ها مانند قسمت پشت دندان ها دسترسی پیدا کنید و تمامی بخش های دندان را تمیز میکنند و در کاهش احتمال ابتلا به پوسیدگی دندان نقش زیادی دارند.

 

در نتیجه بهترین مسواک، مسواکی است که از آن به راحتی استفاده خواهید کرد.

در نهایت، بهترین مسواک برای شما، مسواکی میباشد که شما از آن به صورت منظم و درست استفاده کنید. شما حتی اگر یک مسواک برقی گران قیمت داشته باشید ولی اگر از آن استفاده نکنید بی فایده است.

مسواکی را انتخاب کنید که بهترین کار را برای شما دارد (فقط مطمئن شوید که هر سه ماه یکبار آن را تعویض می کنید!).

 

اگر هنوز نمی دانید بهترین مسواک برای شما چه نوع مسواکی است و یا برای سلامت دهان و دندان خود سوالی دارید، تیم متخصصان ما اینجا هستند تا به شما کمک کنند. برای معاینه یا مشاوره دندانپزشکی خود و خانواده خود با مرکز دندانپزشکی آرام تماس بگیرید.

 

منبع :

https://www.cnn.com/cnn-underscored/reviews/best-electric-toothbrush

 

 

مقالات مربوطه

بهترین مسواک
متخصص بیماری های دهان و دندان

بهترین مسواک

بهترین مسواک : حفظ بهداشت دهان و دندان نقش مهمی در سلامت کلی ما دارد. البته که مسواک، مهمترین بخش در یک برنامه ی بهداشت

مطالعه»
دلایل تغییر رنگ کامپوزیت
کامپوزیت ونیر

دلایل تغییر رنگ کامپوزیت

دلایل تغییر رنگ کامپوزیت : کامپوزیت یک روش دندانپزشکی زیبایی است که دندان های شکسته، تغییر رنگ و لکه دار را ترمیم می کند. این

مطالعه»
تماس با ما