کلینیک دندانپزشکی آرام

محدودیت سنی در ایمپلنت

محدودیت سنی در ایمپلنت

محدودیت سنی در ایمپلنت :

ایمپلنت های دندانی روشی موثر برای بازگرداندن لبخند به بیماران دارای دندان های از دست رفته میباشد. اما موضوع مهم، محدودیت سنی در ایمپلنت میباشد. آنها مستقیماً در استخوان فک محکم می شوند، بنابراین مانند دندان های طبیعی به نظر می رسند، عمل می کنند و احساس می کنند. 

در مرکز دندانپزشکی آرام، پزشکان پریودنتال ما سلامت دهان و دندان شما را ارزیابی خواهند کرد تا مشخص کنند آیا شما کاندید مناسبی برای این روش جوانسازی لبخند هستید یا خیر.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک گزینه جایگزین دندان برای بیمارانی است که دندان های لق یا از دست رفته دارند. این ایمپلنت های دندانی جایگزین های مصنوعی ریشه دندان هستند. ما، این پست‌ها را مستقیماً به استخوان فک شما وارد می‌کنیم. 

جدا از مسئله محدودیت سنی در ایمپلنت ، استیو اینتگراسیون یک فرآیند درمانی است که در آن استخوان باید با ایمپلنت ترکیب شود تا به یک ترمیم طولانی مدت و بادوام تبدیل شود. 

این می تواند بین دو تا شش ماه طول بکشد. اما  پس از اینکه پزشکان ما تشخیص دادند که به درستی بهبود یافته است، ما یک روکش سفارشی را روی ایمپلنت شما قرار می دهیم.

 

چه زمانی ایمپلنت دندان مورد نیاز است؟

هر زمان که فردی دندان دائمی خود را از دست داد، ایمپلنت دندان می تواند شکاف های از دست رفته را برطرف کند. در مرکز دندانپزشکی آرام، ما متعهد به درمان و حفظ دندان های طبیعی با توجه به محدودیت سنی در ایمپلنت ، تا جایی که می توانیم هستیم. با این حال، گاهی اوقات کشیدن دندان یا از دست دادن دندان برای بیماران ما اجتناب ناپذیر است.ایمپلنت دندان

برخی از علل شایع از دست دادن دندان عبارتند از:

در حالی که برخی از دندان ها را می توان حفظ کرد، مواردی وجود دارد که کاشت ایمپلنت دندان از نظر پزشکی ضروری است.

چه کسانی کاندیدای کاشت دندان هستند؟

با توجه به موضوع محدودیت سنی در ایمپلنت بهترین کاندید برای ایمپلنت دندان کسی است که :

  • سلامت کلی خوب
  • از دست دادن یا لق شدن دندان
  • یک استخوان فک به اندازه کافی قوی برای مقاومت در برابر انسداد استخوانی
  • هیچ مشکلی در سلامت دهان وجود ندارد

آیا ایمپلنت دندان از نظر پزشکی ضروری است؟

هنگامی که نیاز به حفظ دندان بیمار دارید، بسته به محدودیت سنی در ایمپلنت ، اما این روش از نظر پزشکی ضروری است. چند خدمات دندانپزشکی ترمیمی وجود دارد که می توان به بیمه دندانپزشکی شما پرداخت کرد که تحت پوشش قرار می گیرد، مانند کشیدن یا خدمات ارتودنسی برای دندان های شکسته. با این حال، مواقعی وجود دارد که جراحی ایمپلنت دندان ممکن است زیبایی در نظر گرفته شود و پوشش داده نخواهد شد.

آیا محدودیت سنی در ایمپلنت دندان وجود دارد؟

به طور کلی، به دلیل محدودیت سنی در ایمپلنت ما درمان ایمپلنت دندان را برای بیماران بسیار جوان توصیه نمی کنیم. معمولاً بیماران جوان‌تر هنوز فک کاملاً رشد یافته ندارند. با این حال، ما بیماران را به صورت موردی ارزیابی می کنیم تا واجد شرایط بودن و رشد آنها را تعیین کنیم. هیچ محدودیت سنی برای ایمپلنت های دندانی وجود ندارد و پزشکان ما موفقیت های زیادی را در مورد بیماران مسن تر دیده اند.

بهترین سن برای کاشت ایمپلنت چیست؟

به عنوان یک قاعده کلی با توجه به محدودیت سنی در ایمپلنت ، اگرچه بسته به مورد و جنسیت متفاوت است، حداقل سن برای کاشت ایمپلنت برای بیماران مرد 18 سال است و در صورت زن بودن تا 16 سال می توان عجله کرد.

 با این حال، معمول است که این محدوده سنی برای هر مورد متفاوت باشد، زیرا این دوره سنی با این ایده ایجاد می شود که روند رشد صورت به پایان رسیده است. این واقعیت بسیار مهم است، دندانپزشک برای محدودیت سنی در ایمپلنت باید کاملاً مطمئن باشد که رشد به پایان رسیده است، زیرا در غیر این صورت اگر ایمپلنت قبل از زمان تعیین شده قرار داده شود، می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.

تحیل استخوان فک

چگونه پایان رشد صورت را تعیین می کنیم ؟

زمانی که مرحله رشد فرد از نظر قد و رشد کامل شد، این توقف رشد برای محدودیت سنی در ایمپلنت باید تایید شود و بهترین راه معاینه رادیوگرافی است که شامل عکس برداری از جمجمه است و بعد از این گرفتن مجددا تقریباً 6 تا 12 ماه، دندانپزشک هر دو رادیوگرافی را روی هم قرار می دهد و بنابراین می تواند بررسی کند که آیا تغییری وجود داشته است یا خیر.

 به طور خاص اگر هنوز یک روند رشد وجود دارد جایگزین دیگری برای ارزیابی پایان رشد است.

کارپوگرام یک تکنیک ساده رادیوگرافی است که در آن تمام استخوان های دست، مچ و ساعد قابل مشاهده است، زیرا روند رشد شامل تشکیل استخوانی است که از طریق غضروف ساخته می شود و این امر دیده نمی شود.

 در اشعه ایکس به دلیل اینکه یک بافت نرم است، این امکان را به شما می دهد تا فرآیند استخوان سازی را که بسته به سن، با سن کودک متفاوت است و این داده ها با قد اکتسابی از آن مقایسه می شود، مقایسه کنید. پزشک با تجربه در تفسیر کارپوگرام می داند که آیا برای محدودیت سنی در ایمپلنت رشد صورت به پایان رسیده است یا خیر.

به این ترتیب ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که هنگام قرار دادن ایمپلنت ها، استخوان بندی کامل حاصل می شود و ساختارهای قرار داده شده در پایان رشد صورت تغییر نمی کنند و نگرانی بابت محدودیت سنی در ایمپلنت نداریم.

محدودیت سنی برای کاشت ایمپلنت چقدر است؟

ایده آل سازی های مختلفی در مورد کاشت ایمپلنت دهان وجود دارد که یکی از آنها محدودیت سنی برای کاشت ایمپلنت یا چندین ایمپلنت است که تعیین کننده درمان ایمپلنت در بزرگسالان به سلامت عمومی و سلامت دهان و دندان است. از بیمار، بنابراین با بیان اینکه محدودیت سنی وجود ندارد نتیجه گیری می کنیم.

ماندگاری ایمپلنت های دندانی چقدر است؟

اگر به خوبی از ایمپلنت های دندانی خود مراقبت کنید، سال ها دوام خواهند داشت! تنها کاری که باید انجام دهید این است که به همان شیوه ای که از دندان های طبیعی خود مراقبت می کنید از آنها مراقبت کنید – دو بار در روز آنها را تمیز کنید و روزانه نخ دندان بکشید. از سوی دیگر، پروتزهای مصنوعی احتمالاً هر پنج تا هشت سال یکبار نیاز به تعویض دارند، عمدتاً به این دلیل که ساختار استخوان شما احتمالاً در طول زمان تغییر می کند، به این معنی که پروتزهایی که اکنون کاملاً مناسب هستند ممکن است در آینده چندان مناسب شما نباشند.

چک آپ منظم شش ماهه با دندانپزشک و همچنین سه تا چهار جلسه ماهانه با متخصص بهداشت توصیه می شود. همچنین باید سالانه به دندانپزشک ایمپلنت مراجعه کنید تا بررسی شود که ایمپلنت به خوبی انجام می شود.

شما هم میتونید برای انجام دادن ایمپلنت یا چک کردن آن به مرکز دندانپزشکی آرام مراجعه کنید.

منبع :

https://premierperiodontics.com/dental-blog/is-there-a-minimum-age-for-dental-implants

https://www.smilecareplymouth.co.uk/blog/what-is-the-minimum-and-maximum-age-to-place-a-dental-implant/

مقالات مربوطه

علت سفیدی زبان
متخصص بیماری های دهان و دندان

علت سفیدی زبان

علت سفیدی زبان : تا به حال به این فکر کرده اید که آیا باید نگران داشتن یک زبان سفید باشید؟ احتمالا برای اکثر مردم،

مطالعه»
تماس با ما