کلینیک دندانپزشکی آرام

معرفی 10 برند برتر ایمپلنت دندان + بهترین جنس ایمپلنت

امروزه، ایملپنت دندان یکی از نوین‌ترین و بهترین روش‌های جایگزینی دندان از دست رفته و ارتقای زیبایی لبخند است. این روش نتایج فوق العاده‌ای ارائه میدهد که علاوه بر راحتی، دائمی نیز هستند. ایمپلنت دندانی معمولاً از فلز و بویژه از تیتانیوم ساخته می‌شوند که در مقایسه با بریج دندانی و دندان مصنوعی سنتی، مقاومت و دوام بیشتری دارند.

ایمپلنت دندانی از ۳ بخش تشکیل می‌شود: پیچ یا پایه ایمپلنت، اباتمنت و پروتز(تاج دندان). تنها بخشی که همه آنرا می‌بینند تاج دندان خواهد بود. پایه ایمپلنت بوسیله جراحی در استخوان فک قرار داده میشود و سپس اباتمنت نیز به این پایه متصل میشود. ایمپلنت‌های دندانی، برند و طرح‌های بسیار متنوع و گوناگونی دارند. این تنوع میتواند در امر ادغام ایمپلنت با استخوان فک، طول عمر و دوام ایمپلنت و مقاومت آن تاثیرگذار باشد.

مطمئنا شما هم زمانی که خدمات دندنپزشکی دریافت میکنید، میخواهید دندانپزشک علاوه بر مهارت و توانایی بالای خود، از مواد با کیفیت و مناسبی در درمان شما استفاده کند. از اینرو، در این مقاله ۱۰ برند برتر ایمپلنت دندان را به شما معرفی خواهیم کرد.

اهمیت انتخاب بهترین ایمپلنت موجود


اهمیت انتخاب بهترین ایمپلنتجنس و برند مورد استفاده بدون شک در طول عمر، دوام و چندین عامل اصلی مرتبط با ایمپلنت تاثیر مستقیم دارد. از آنجایی که تمامی ایمپلنت‌های دندانی ویژگی‌های یکسانی ندارند، آگاهی از این نکات در انتخاب بهترین نوع ایمپلنت به شما کمک خواهد کرد.

برای انتخاب مناسب‌ترین نوع ایمپلنت برای شما، یکی از عوامل کلیدی و مهمی که همواره باید به آن توجه داشته باشید جنس ایمپلنتی است که دندانپزشک برای شما استفاده میکند. حتما قبل از جراحی با دندانپزشک خود در رابطه با جنس ایمپلنت مورد استفاده و دلیل ارجحیت آن نسبت به سایر ایمپلنت‌های موجود در بازار صحبت کنید. این امر می‌تواند به شما کمک کند که حین جراحی احساس راحتی بیشتری داشته باشید و قبلا از نتایجی که می‌توانید انتظار داشته باشید، مطلع شوید.

بهترین جنس ایمپلنت دندان چیست؟


بهترین جنس ایمپلنت دندان چیست-دو ماده‌ی اولیه ایمپلنت دندان، تیتانیوم و زیرکونیا هستند که هرکدام از آنها ویژگی‌های منحصر بفرد خود را دارند. برای مثال، آزمایشات نشان میدهند که کاشت تیتانیوم نرخ موفقیت بالایی در حوزه پزشکی و دندانپزشکی دارد. وجه تمایز تیتانیوم نسبت به زیرکونیا نیز در انطباق پذیری بالای آن است. تیتانیوم، همواره اولین فلز منتخب برای کاشت در استخوان و ایمپلنت دندان بوده است و تا کنون میلیون‌ها نفر از مزایای ایمپلنت تیتانیومی بهره‌مند شده‌اند.

در ادامه دلایل کارآمد‌تر بودن تیتانیوم نسبت به زیرکونیا در ایمپلنت دندان را بررسی می کنیم:

  • ایمپلنت تیتانیومی را میتوان بصورت دو تکه تولید کرد. یک بخش از آن، پیچ یا پایه ایمپلنت است که با جراحی در قسمت استخوان کاشت می شود و بخش دیگر، اباتمنت است که به این پایه متصل میشود. زیرکونیا این قابلیت را نداشته و به همین دلیل بصورت یک تکه یا واحد ساخته میشود.
  • دلیل دیگر این است که تیتانیوم از نظر انطباق پذیری و سازگاری با بدن انسان، مناسب‌تر از سایر مواد دیگر است و می تواند براحتی با استخوان فک ادغام شود.
  • دو تکه بودن ایمپلنت تیتانیومی این امکان را میدهد تا بتوان کمبود حجم استخوانی فک را برطرف کرد. این یعنی شما حتی اگر دچار تحلیل استخوان نیز باشید میتوانید به کمک پیوند استخوان و سپس کاشت ایمپلنت تیتانیومی، همچنان نتیجه مطمئن‌تر و لبخندی زیباتر داشته باشید.
  • با این حال‌ در ایمپلنت زیرکونیا، هم پایه و هم اباتمنت با هم ترکیب شده و تکه واحدی میسازند. واحد یا یک تکه بودن این ایمپلنت باعث کاهش خطر ورود باکتری و تاثیر آن روی لثه می شود. با اینکه این امر یک مزیت محسوب میشود اما ایمپلنت دندانی زیرکونیا و جنس‌های سرامیکی چندان مورد استقبال و استفاده قرار نگرفته‌اند. عدم استقبال از آنها نیز میتواند بدلیل جدید بودن آنها و هم به این دلیل باشد که بر خلاف ایمپلنت‌های تیتانیومی، هنوز مورد آزمایش و تست قرار نگرفته‌اند.

10 برند برتر ایمپلنت دندان


مارک‌ها و برندهای متعدد و متنوعی از ایملپنت دندانی در بازار موجود هستند که شما میتوانید یکی از آنها را از بین این لیست انتخاب کنید. با این حال، امروزه اکثریت بیماران بیش از هر زمان دیگری مایل به کسب اطلاعات در مورد برندهای تجاری و مارک ایمپلنت‌های دندانی هستند و به همین دلیل، اغلب ایمپلنت مد نظر برای کاشت را با نام برند درخواست میکنند.

برند ایمپلنت اشترومن (Straumann)

Zimmer Biomet-

شرکت اشترومن (Straumann)، یک شرکت سوئیسی در زمینه تولیدات ایمپلنت دندانی (ایمپلنتولوژی) است که در سال ۱۹۵۴ تاسیس شده است. این شرکت در زمینه تحقیقات، ساخت ابزار و تجهیزات دندانپزشکی و در بخش بیو مواد سابقه طولانی مدتی دارد. این شرکت همچنین در زمینه نرم افزارهای تخصصی دندانپزشکی نیز فعالیت دارد که این امر، آنها را در زمره شرکت‌های برتر این حوزه قرار میدهد. شرکت اشترومن با چندین مرکز تحقیقاتی، برخی از دانشگاه‌ها و مراکز درمانی همکاری فعال دارد.

محصولات تولیدی شرکت اشترومن بسیار نوآورانه، بادوام و بی خطر هستند. این شرکت منحصرا برای متخصصان و کلینیک‌های دندانپزشکی، محصولات ترمیمی و جراحی تولید میکند. از اینرو، بسیاری از کلینیک‌ها و متخصصان حوزه دندانپزشکی، استفاده از محصولات شرکت اشترومن را ترجیح میدهند. با این حال، به عنوان یکی از بهترین برندهای ایمپلنت دندان در سطح جهان، ایمپلنت دندانی و سایر محصولات شرکت اشترومن، قیمت نسبتا گرانی دارند.

برند ایمپلنت هیوسن

hiossen-

 

هیوسن (Hiossen) نیز یکی از محبوب‌ترین برندها در زمینه ایمپلنت دندان است. هیوسن یک شرکت آمریکایی بوده و جزو شرکت‌های برتر ایمپلنت دندان در آمریکا و در سراسر جهان است. این شرکت به جذب رضایت حداکثری مشتریان خود شهرت دارد.

با توجه به بازخوردها و تحقیقات انجام شده در این زمینه، این شرکت در پی افزایش کیفیت ایمپلنت‌های تولیدی خود است. شرکت هیوسن در یک مرکز تحقیقاتی مدرن قرار گرفته که بخش زیادی از درآمد خود را در امور تحقیقاتی و توسعه سرمایه‌گذاری میکند. امروزه شرکت هیوسن محصولات ایمپلنت خود را به بیش از ۷۰ کشور جهان صادر میکند.

برند ایمپلنت زیمر بایومت (Zimmer Biomet)

Zimmer Biomet-

زیمر بایومت (Zimmer Biomet) یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ و مطرح در زمینه دندانپزشکی در جهان است. این شرکت همواره با تولید محصولات با کیفیت، در حفظ سلامتی و شأن و منزلت مشتریان خود پیشرو بوده است. شرکت زیمر بایموت تجربه و مهارت بالا را با دانش و علم تلفیق کرده تا همچنان محصولات نوین و پیشرفته‌ای تولید کند.

شرکت زیمر بایومت علاوه بر اینکه در زمینه آموزش و یادگیری نیز جزو شرکت‌های پیشرو و برتر است، با ارائه خدمات انحصاری به متخصصین دندانپزشکی، موجب ارتقای کیفیت درمانی بیماران نیز میشود.

برند ایمپلنت نوبل بایوکر (Danaher)

Danaher-

شرکت نوبل بایوکر (Nobel Biocare) یکی از شرکت‌های پر تجربه و با سابقه در زمینه ایمپلنت‌های دندانی است. شرکت سوئیسی نوبل بایوکر یکی دیگر از تولید کننده‌های ایمپلنت دندانی است که در زمینه ارتقای سطح کیفی زندگی بیماران تلاش میکند. از اینرو، توانمندسازی متخصصان دندانپزشکی در سراسر جهان جزو اهداف اصلی این شرکت است.

دفتر مرکزی شرکت نوبل بایوکر در زوریخ سوئیس قرار دارد و محصولات این شرکت در ژاپن، سوئد و ایالات متحده تولید میشوند. محصولات این شرکت به بیش از 80 کشور جهان صادر میشود. علاوه بر این، شرکت نوبل بایوکر در زمینه ارائه خدمات آموزشی به متخصصان حوزه دندانپزشکی نیز فعالیت دارد.

برند ایمپلنت دنتسپلای سیرونا (Dentsply Sirona)

Dentsply Sirona-

در سال ۲۰۱۶، برند دنتسپلای آمریکایی که در سال ۱۸۹۹ تاسیس شده، با برند آلمانی سیرونا که در سال ۱۸۷۷ تاسیس شده، ادغام شدند و شرکت دنتسپلای سیرونا متولد شد. با اینکه این دو شرکت قبل از ادغام، هر دو جزو شرکت‌های نسبتاً متوسط در کشور خود بودند، اما از سال ۲۰۱۶ به بعد و پس از ادغام، تجارت خود را به صورت گسترده‌ای توسعه دادند.

امروزه این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده‌ی ایمپلنت‌های دندانی است که بهترین محصولات ممکن را به متخصصان دندانپزشکی و بیماران در سراسر جهان ارائه می دهد. ایمپلنت‌های تولیدی این شرکت تحت نام آسترا تک (Astra Tech)، علاوه بر زیبایی، جزو محصولات بسیار بادوام و کاربردی بازار است.

برند ایمپلنت بایو هورایزنس (Biohorizons)

Biohorizons-

بایو هورایزنس (Biohorizons) یک شرکت نسبتا جدید و نوپا است که در سال ۱۹۹۴ توسط گروهی از مهندسان دانشگاه آلاباما تاسیس شده است. فعالیت‌های عمده این شرکت بر ارائه خدمات، علم و نوآوری متمرکز بوده و این شرکت ایمپلنت‌های دندانی و سایر محصولات حوزه دندانپزشکی را تولید میکند.

شما میتوانید از میان ایمپلنت‌های سری  Tapered، Conelog Progressive یا ایمپلنت‌های قدیمی این شرکت انتخاب داشته باشید. این شرکت به ارائه جدیدترین محصولات و فن‌آوری‌ها شهرت دارد. داشتن ارتباط خوب و موثر با کلینیک‌ها جزو اولویت‌های کاری شرکت بایو هورایزنس است چرا که طبق عقیده این شرکت، کلینیک‌ها پل ارتباطی بین شرکت تولید کننده و بیماران هستند.

برند ایمپلنت یوروتکنیکا (Euroteknika)

Implant Direct-

شرکت یوروتکنیکا (Euroteknika) در سال ۱۹۹۲ تاسیس شده و جزو شرکت‌های فرانسوی معروف در حوزه دندانپزشکی است. این شرکت علاوه بر حوزه دندانپزشکی، در زمینه تولید پروتزهای آزمایشگاهی، تجهیزات جراحی و ایمپلنت دندانی نیز فعالیت دارد. این نیز همانند سایر شرکت‌های بزرگ این صنعت، همواره سعی دارد تا در تولید محصولات خود از آخرین فن‌آوری‌ها استفاده کند. محصولات تولیدی این شرکت کاملا قابلیت اطمینان بوده و همواره از کیفیت بالایی برخوردارند.

برند ایمپلنت مگاژن (Megagen)

Megagen-

مگاژن (Megagen) نیز یک برند کره‌ای است که شرکت آن توسط گروهی از جراحان دندانپزشکی در سال 2002 تاسیس شده است. این شرکت همواره با تلفیق نوآوری و کیفیت، سعی در ارائه راه حل برای مشکلات چالش برانگیز حوزه دندانپزشکی داشته است. این شرکت انواع ایمپلنت‌های دندانی اعم از Anyridge ،  Rescue، Anyone، Mini و EZPlus را برای طیف گستره‌ای از نیازها تولید میکند.

سری ایمپلنت‌های انی ریج (Anyridge) مگاژن جزو معروف‌ترین محصولات این شرکت است. انی ریج جزو ایمپلنت‌های همه کاره موجود در بازار است که بدلیل دوام بالا و قابلیت سفارشی سازی سایز، تقاضای خرید بالایی دارد.

برند ایمپلنت دایرکت (Implant Direct)

Implant Direct-

 

ایمپلنت دایرکت(Implant Direct) یکی از برندهای پیشگام در تولید ایمپلنت‌های دندانی است که به مشتریان خود امکان خرید آنلاین محصولات شرکت را میدهد. این شرکت علاوه بر فروش ایمپلنت، خدمات آموزشی نیز ارائه می دهد.

ایمپلنت‌های برند دایرکت در یک مرکز تولیدی بزرگ در کالیفرنیای آمریکا تولید میشوند. تولیدات این شرکت بطور مستقیم یا از طریق توزیع کنندگان، به بیش از ۴۰ کشور جهان صادر میشوند. ایمپلنت‌های این برند با کیفیت و دوام بسیار بالا تولید میشوند.

برند ایمپلنت دی تی آی (DTI)

Implant Direct-

DTI یکی از برندهای معروف تولید ایمپلنت دندان در کشور ترکیه است. دفتر مرکزی این شرکت در  منطقه چکمه کوی استانبول ترکیه و مرکز تولید در منطقه گبزه استان کوجالی واقع شده است. این شرکت با مشارکت و همکاری تعدادی از دانشمندان، پزشکان و مهندسان از نقاط مختلف جهان تاسیس شده است. همچنین، این شرکت در زمینه ایمپلنت‌های دندانی نیز با چندین شرکت پیشرو و مطرح همکاری دارد.

محصولات شرکت DTI، از لحاظ طراحی، عملکرد، ماندگاری و دوام پیشرو هستند. علاوه بر این، محصولات این شرکت در مقایسه با شرکت‌های اروپایی و آمریکایی، هزینه مقرون بصرفه‌تری دارند.

مقالات مربوطه

خونریزی لثه هنگام مسواک زدن
مقالات

خونریزی لثه هنگام مسواک زدن

خونریزی لثه هنگام مسواک زدن خونریزی لثه یکی از مشکلات شایع دندانپزشکی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. خونریزی لثه هنگام مسواک

مطالعه»
تفاوت لمینیت و کامپوزیت 
کامپوزیت ونیر

تفاوت لمینیت و کامپوزیت 

تفاوت لمینیت و کامپوزیت  افراد ممکن است به دلایل زیبایی یا بهبود وضعیت دندان‌های خود به دنبال روش‌هایی باشند که به آن‌ها کمک کنند. روش‌های

مطالعه»
تماس با ما